MEME BÜYÜTME

Ergenlikte veya kilo verme,doğum gibi nedenlerle  kişiyi rahatsız edecek ölçüde memenin küçük olmasıdır.

Meme büyütme işlemi 18 yaşından sonra yapılan işlemdir.

 Ameliyat hastanın kendi yağ dokusu veya silikon implantlar ile yapılmaktadır. 

 Silikon implantlar koltuk altından, meme başı, meme alt kısımdan ve göbek bölgesinden yerleştirilir. Günümüzde en sık meme alt çizgisinden dual plana (kısmi kas altı) silikon implantların konulması tercih edilmektedir. Konulan silikonun meme dokusuna ve insan sağlığına olumsuz etkisi bildirilmemiştir. Büyütme miktarı kişinin isteği ve kişinin fiziksel özelliklerine göre belirlenir. Ameliyat süreleri cerrahi tekniğe göre değişmekle birlikte ortalama iki saat sürmektedir

 

 

MEME DİKLEŞTİRMESİ

Çocuk emzirme, kilo alıp verme gibi nedenlerle memenin sarkmasın ön planda olduğu durumda yapılan  ameliyat işlemidir.  Meme tekrar eski konumuna ve estetik görünümüne getirilir.  Yaklaşık  3 saat süren ameliyat  genel anestezi altında yapılır. Günlük hayata 1hafta sonra dönebilir.

  MEME KÜÇÜLTME

Ergenlikte veya doğum yapma, kilo alma gibi nedenlerle memenin kişiyi rahatsız edecek ölçüde büyüyerek  sarkması sonrası yapılan işlemdir. Meme küçültme işlemi ortalama 3 saat süren genel anestezi altında yapılan ameliyatlardır. Küçültme miktarı kişinin istekleri doğrultusunda estetik görünümü göz önüne alınarak yapılır. Ortalama hastanede kalış süresi 3 gün olup 1 hafta sonra kendi işlerini 15 gün sonra günlük işleri 2 ay sonra ağır işleri yapabilmektedir. 

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

  • w-facebook
  • w-linkedin
  • Twitter Clean
  • w-googleplus

© 2023 by Body Care. Proudly created with Wix.com